Każdy z nas chciałby mieć olśniewający uśmiech niczym gwiazdy szklanego ekranu, dlatego na wszystkie sposoby próbujemy wybielić zęby. Stosujemy te różne metody ponieważ picie kawy, herbaty, palenie papierosów czy jedzenie produktów ze sztucznymi, kolorowymi barwnikami powoduje do powstania na naszych zębach różnych przebarwień. Czasami mogą one całkowicie zrujnować nasz uśmiech i być trudne do usunięcia. Poza tym często też zdarza się, ze nasz naturalny odcień zębów jest kremowy, żółtawy.Wówczas nawet unikanie barwiącego jedzenia i picia może być niewystarczające. Na szczęście istnieją różne metody wybielania zębów, które możemy zastosować. Na początku warto skorzystać z domowych sposobów usuwania przebarwień.

Najbardziej skuteczna jest w tym przypadku soda oczyszczona, którą możemy połączyć z wodą utlenioną, sokiem z cytryny, czy po prostu pastą do zębów i za pomocą takiej mieszanki szczotkować raz-dwa razy w tygodniu zęby. Możemy też płukać czasem zęby roztworem wody z solą kamienną. Jednak te metody powinny być stosowane rozsądnie, by nie uszkodzić szkliwa. Jeśli to nie poskutkuje, możemy zawsze kupić w drogerii czy aptece specjalne preparaty do wybielania zębów. Pasty, żele, płyny – wszystko to może stopniowo wybielić odcień naszych zębów. Jednak niektóre preparaty s bardzo intensywne, więc również należy uważać z ich używaniem.

Ostatnim ratunkiem, w gruncie rzeczy najbardziej bezpiecznym i skutecznym, jest wizyta u stomatologa. Tutaj możemy się poddać profesjonalnemu zabiegowi wybielania zębów metodą laserową. Na zęby nakłada się żel, a następnie naświetla je za pomocą specjalnej lampy. Już po godzinnym zabiegu nasze zęby będą wyraźnie jaśniejsze. Jednak jest to metoda dość kosztowna, bo jej cena wynosi ponad 500 złotych. Jak widać istnieje wiele metod wybielania zębów, jedne droższe, inne tańsze, jedne bardziej skuteczne, drugie mniej. Mimo wszystko warto dbać o swój uśmiech i unikać picia barwiących napojów, by później nie martwić się kosztownymi metodami wybielania zębów.