W połowie marca wszyscy z niecierpliwością czekali na premierę nowego smartfona produkowanego przez koreańską firmę – Samsunga Galaxy S4. Telefon ten miał zrewolucjonizować rynek smartfonów i nadać im całkowicie nowy ton. Jak się okazuje po kilku miesiącach, warto było czekać na tę niesamowitą premierę i telefon okazał się rzeczywiście innowacyjny i znakomity. Oczywiście znajdą się osoby, które wyszukają wady telefonu i niedogodności jego użytkowania, ale ilu użytkowników, tyle opinii. W większości przypadków oceny są jednak bardzo pozytywne.

Telefon jest jeszcze bardzo drogi, ale mimo to spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród klientów. Telefon jest wykonany, jak wszystkie modele smartfonów tej firmy, z plastiku Hyperglaze, który nadaje mu dużą trwałość i odporność na zniszczenia podczas upadku. Niewątpliwą zaletą telefonu jest jego wyświetlacz, 5 calowy Full HD Super AMOLED. Ekran posiada wysoką rozdzielczość 1080×1920 i zabezpieczenie specjalnym szkłem, które nadają obrazowi doskonałą ostrość i Jest to telefon lekki i zaawansowany technologicznie.Sam smartfon działa na systemie Android 4.2.2 Jelly Bean z interfejsem TouchWiz UI. Dużą wydajność uzyskuje dzięki zainstalowaniu czterordzeniowego procesora 1,9 GHz lub ośmiordzeniowego 1,6 GHz (w zależności od rynku) wspieranego GPU PowerVR SGX 544MP oraz oczywiście 2 GB pamięci RAM. Galaxy S4 to telefon multifunkcyjny.

Bardzo ciekawa opcja to wyposażenie aparatu w rozmaitego rodzaju czujniki, w tym akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia, żyroskop, barometr, czujnik wilgotności, termometr oraz sensor IR Air Gesture, który rozpoznaje gesty użytkownika. Tym, co interesuje użytkowników jest też często aparat fotograficzny zainstalowany w telfonie Samsung Galaxy S4. Jest to aparat, który posiada rozdzielczość 13 Mpx, a także takie opcje jak autofocus, flesz LED, geotagging, touch focus, stabilizację obrazu, BIS, HDR, szybką elektroniczną migawkę oraz nagrywanie wideo w jakości 1080p@30fps. Już samo wyliczanie opcji przyprawia o zawrót głowy. Smartfon Galaxy S4 to prawdziwa rewolucja na rynku.

Kategorie: Technologia