Wraz z nadchodzącym rokiem szkolnym coraz większą popularnością cieszą się kursy dla fizjoterapeutów dotyczące profilaktyki powstawania oraz leczenia wad postawy u dzieci. Niestety w dobie komputerów i konsoli do gier, dzieci spędzają coraz więcej czasu biernie, siedząc w domu.

Pochylanie się nad klawiaturą wiąże się zazwyczaj z nieprawidłowym ułożeniem kręgosłupa, który w tak młodym wieku dopiero się kształtuje i wzmacnia. Oczywiście część wad postawy jest również wrodzona, a zły tryb życia pogłębia ich stan. Jednak w większości przypadków mamy do czynienia z nabytymi, rozwojowymi wadami postawy. Na szczęście w umiarkowanie poważnych przypadkach owe wady postawy można zredukować. I tu na scenę wkraczają rehabilitanci i fizjoterapeuci. W wielu szkołach prowadzi się zajęcia gimnastyki korekcyjnej. Jednak często uczą ich wuefiści, którzy nie posiadają profesjonalnej wiedzy na ten temat oraz kwalifikacji.

Znacznie bardziej skuteczne jest zatrudnienie rehabilitanta, który posiada specjalny kurs dla fizjoterapeutów dotyczący korekcji wad postawy i pracy z dziećmi. Wówczas będziemy pewni, że ćwiczenia rzeczywiście przynoszą pożądane efekty i leczą nasze dzieci. Takie kursy są bardzo popularne wśród fizjoterapeutów, którzy często spotykają się z wadami postawy u małych dzieci. Posiadanie zaświadczenia odbycia takiego kursu jest bardzo cenne, gdyż oznacza posiadanie teoretycznej wiedzy oraz praktycznych umiejętności w danym zakresie.

Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym wiele szkół zdecyduje się na zatrudnienie fizjoterapeutów do pracy z dziećmi. Ważne jest, by prócz wiedzy i umiejętności, posiadali oni również odpowiednie podejście do pracy z najmłodszymi. Zajęcia muszą być po prostu ciekawe i zróżnicowane, a przy tym jakby ukradkiem przemyca się ich zdrowotny charakter. Dyrektorom stanowczo doradza się zatrudnianie specjalistów z odpowiednim kursem dla fizjoterapeutów w dziedzinie gimnastyki korekcyjnej, niż organizowanie takich zajęć przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji.

Więcej na: kurs fizjoterapii Warszawa