Bardzo dużo miast w Polsce ma piękne budowle, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest dawna stolica Polski, czyli Kraków. Jest to miasto, gdzie można zobaczyć bardzo wiele zabytków, a także ciekawe budowle z różnych okresów.

Kraków sam w sobie posiada wiele atrakcji, jednak jego okolice są równie ciekawe, dlatego w tym tekście zostaną przedstawione atrakcje, które warto zobaczyć z okolic tego pięknego miasta, jednak w celu uzupełnienia informacji zostaną wypisane najważniejsze zabytki z samego Krakowa.

Co zobaczyć w Krakowie?

  1. Muzeum historyczne
  2. Wawel
  3. Bazylika Mariacka
  4. Sukiennice
  5. Dawna dzielnica żydowska

Jest to 5. najważniejszych atrakcji w Krakowie, które każdy odwiedzający powinien zobaczyć.

Co warto zobaczyć z okolic Krakowa

1. Wieliczka
Znajduje się tam kopalnia soli, która szczyci się najstarszym pochodzeniem na ziemiach polskich. Kopalnia ta wpisana jest na światową listę UNESCO.

2. Niepołomice
Największą atrakcją tego miasta, które jest oddalone od Krakowa o 25 km jest zamek, który został zbudowany w XVI w. przez króla Kazimierza Wielkiego. W jego obrębie znajduje się luksusowy hotel, jednak cały czas skrywa on w sobie piękno starej budowli.

3. Kalwaria Zebrzydowska
Jest to miejsce znane głównie przez liczne pielgrzymki, jednak nie tylko osoby pobożne powinny odwiedzić to miejsce. Jest to miejsce, które znajduje się na światowej liście UNESCO i można tam znaleźć klasztor Bernardynów, a także kaplice z cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Jak podróżować po okolicach Krakowa?

Przewóz osób może odbywać się w różny sposób. Zazwyczaj do miast podróżuje się w większej ilości osób i dla takich grup najlepszym pomysłem będzie wynajem busa. Najczęściej wybieraną i polecaną firmą jest Comfortclass. Główne plusy wynajmu busa to przede wszystkim to, że nie trzeba martwić się o godziny odjazdu, a także można zatrzymać się w dowolnym momencie. Jeśli będzie brzydka pogoda to można zmienić miejsce docelowej wycieczki, a także zjechać na szybki obiad do pobliskiej restauracji.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × five =