Lato to moment, gdy chcemy odpocząć oraz zobaczyć coś ciekawego. Poznać fascynujące kraje, zobaczyć piękne miejsca. Gdzie udać się na tegoroczne wakacje?

Europejskie miasta są niezmiernie ciekawe. Praga, Drezno, Wiedeń, Budapeszt, czy Sofia zapewnią nam atrakcji na wiele dni. Gdzie się wybrać i co zobaczyć w konkretnych miastach?

Może Drezno?

Wycieczka zagraniczna, na której oprócz wypoczynku planujemy również zwiedzanie, by była efektywna musi być dobrze zaplanowana. Chcąc uniknąć samodzielnego planowania oraz problemów związanych z organizacją hoteli, posiłków, czy transportu warto sprawdzić, co proponuje biuro podróży.

Będąc w Dreźnie koniecznie trzeba zobaczyć starówkę. Jest ona uznawana za jedną z najpiękniejszych w niemieckich miastach. Koniecznie trzeba ją obejrzeć z Mostu Poniatowskiego.

Kolejnym elementem wycieczki po Dreźnie musi być Zwinger, a w nim Anioły. Galeria Starych Mistrzów, Muzeum Porcelany, czy Salon Matematyczno-Fizyczny to punkty obowiązkowe, które trzeba zobaczyć.

W planowaniu takiej wycieczki bardzo pomocne może okazać się biuro turystyczne. Wcześniej wykupione wejściówki do muzeów, zorganizowane dojazdy, czy posiłek w trakcie zwiedzania to duże ułatwienie jakie może zaproponować biuro podróży takie jak Dar-tour.

Wiedeń miasto muzeów

Kolejnym pięknym miastem europejskim jest Wiedeń, który również ma wiele miejsc godnych zobaczenia. Jednym z obowiązkowych miejsc, których nie można pominąć jest osada pałacowa Schöbrunn. Rokokowe wnętrza zachwycają złota sztukaterią, fajansowymi kafelkami, czy pięknymi lustrami.

Nie można również nie zawitać do dzielnicy Muzeów. Jest to największy na świecie kompleks muzealny. Ma on 60 tys m km. Cały kompleks to galerie, muzea, kawiarnie, restauracje oraz sklepy.

Chcąc jak najwięcej zobaczyć trzeba być na prawdę dobrze zorganizowanym lub na zwiedzanie poświęcić kilka dni. Delektowanie się dziełami sztuki, które są zgromadzone w kompleksie to nie lada uczta dla zmysłów.

Każda wycieczka zagraniczna potrzebuje dobrej organizacji. Warto zdecydować się na wyjazd, którego organizatorem będzie biuro podróży. Nie jesteśmy wtedy zobowiązani do planowania i organizowania biletów wstępu, posiłków, czy przejazdów. Biuro turystyczne Dar-tour zorganizuje wszystko za nas. Wczasowicze mogą delektować się poznawaniem nowych miejsc.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seven − 3 =