Saranda, piękne miasto położone w południowej części Albanii, jest idealnym miejscem na miłe spędzenie czasu w ciepłym otoczeniu, za to za niewygórowaną cenę. Popularne kurorty w krajach śródziemnomorskich są bardzo drogie i w dobie kryzysu ekonomicznego stają się coraz mniej dostępne dla przeciętnego turysty. Poza tym te znane kurorty są oblegane przez hordy turystów, nie pozwalając tym samym na spokojne korzystanie z uroków wakacji. W związku z tym turyści coraz częściej szukają jakiś alternatyw na wyjazd do ciepłego kraju, w którym pięknej pogodzie będzie towarzyszyła atmosfera sprzyjająca relaksowi. Takim miejscem bez wątpienia jest Albania, a w niej niezwykłe miasto Saranda.

Kraj znajduje się w południowej części półwyspu bałkańskiego, graniczy z Grecją, Kosowem, Macedonią, a przez morze również z Włochami. To położenie w tej konkretnej części świata sprawia, że Albania jest ciepłym krajem, w którym wakacje nawet w listopadzie, czy maju będą pełne słonecznej pogody. Saranda to jeden z bardziej popularnych kurortów w kraju, który nie jest jednak przeładowany ogromną ilością turystów. Bez trudu znajdziemy tam miejsce noclegowe w jednym z kilku bardzo dobrych hoteli, czy dziesiątek pensjonatów. Hotele zapewniają naturalnie znacznie lepsze warunki, prywatne plaże i wszystko to, o czym nawet najbardziej wymagający turysta może zamarzyć. W pobliżu Sarandy znajduje się słynne starożytne miasteczko Butrinti, w którym możemy zwiedzać pochodzące z rzymskich i greckich antycznych czasów budowle, świątynie. Jest to niezwykłe miejsce, które zachwyci turystów.

A wszystko jest niezwykle tanie! Zwiedzanie tego zakątka to jedynie równowartość 25zł. Ceny za inne usługi podczas spędzania wakacji w Sarandzie również są bardzo niskie. Tak na przykład cena za dwudaniowy posiłek suto zakrapiany lokalnym winem to około 30zł za osobę i to w całkiem dobrej restauracji. Jak widać, jeśli marzymy o wypoczynku w ciepłym i pięknym kraju za niską cenę, to da się to zrobić. Wystarczy jechać do Albanii, do Sarandy, wynająć hotel i cieszyć się urokami tego miejsca.