Okna i drzwi są oczami i ustami domu, a także naszą wizytówką, widoczną dla nieznajomych z daleka. Również dla potencjalnych złodziei, dlatego warto w nie zainwestować.

Często przy okazji budowy domu okazuje się, że samo postawienie go w stanie surowym, lub z instalacjami, ale bez wykończenia, jest karkołomnym zadaniem. Często zamiast zawyżyć nieco koszt i zrobić zapas gotówki do ewentualnej dopłaty, robimy wręcz odwrotnie, myśląc, że zamkniemy się w sumie, którą pierwotnie planowaliśmy. Tymczasem ceny elementów wykańczających dom (w tym armatury, kafelków, kompleksu kuchennego, okien i drzwi) potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie i zjeść całe nasze oszczędności.

Okna i drzwi to główne wejścia do naszego domu. Warto uczynić je przeszkodą możliwie nie do przejścia przez intruzów. Jak się mówi – „gość w dom – Bóg w dom”, ale jeśli jest to gość niepożądany, to prędzej „strzeżonego Pan Bóg strzeże”.Instalując stolarkę okienno-drzwiową pamiętajmy o tym, żeby zwrócić uwagę na renomę marki, z której produktów korzystamy.

Warto, by drzwi, które wybierzemy były nie tylko ładne i w umiarkowanej cenie, ale też by posiadały inne, cenne właściwości takie jak wzmocnienia antywłamaniowe oraz były odporne na hałas i zimno z zewnątrz. Inwestując w drzwi wykonane z PVC wyposażone w umocnienie profili skrzydeł, wkładki narożne i szybę antywłamaniową, inwestujemy w ochronę swojego domu. Centralnym punktem drzwi jest zamek – należy położyć nacisk na jakość zasuwnicy i liczbę zamknięć. Antywłamaniową wkładkę zamka oraz zabezpieczenie zawiasów przed ściągnięciem skrzydła. Takie drzwi gwarantują nam ochronę przed nieproszonymi gośćmi.

Ważne jest również, by drzwi miały właściwości wygłuszające (zatrzymywały dźwięki z zewnątrz) oraz cieplne – chodzi o współczynnik przenikania ciepła, który powinien wynosić max. 2,6 W/ metr kwadratowy. Im współczynnik ciepła jest niższy, tym większa ochrona przed chłodem i straty ciepła mniejsze.

Kupując drzwi, pamiętajmy, że kupujemy również bezpieczeństwo dla naszej rodziny, dlatego nie należy na nim oszczędzać. Więcej informacji znajdziemy na: http://naszeokna.com/drzwi-wejsciowe/