Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Wyjazdy integracyjne jeszcze długo po zakończeniu wzbudzają emocje. Współpracownicy, znajomi z firmy, a czasami osoby znane sobie jedynie z korporacyjnych korytarzy, mają podczas nich jedyną w swoim rodzaju sposobność, aby poznać się z innej strony. Zwykle w codzienności pracowniczej brakuje swobodnego czasu na rozwijanie relacji interpersonalnych.

Owszem, można chwilę porozmawiać w pokoju socjalnym podczas parzenia kawy, jednak są to zazwyczaj krótkie wymiany grzeczności czy pozdrowień. Nie ma tam miejsca na bliższe poznanie się, zaprzyjaźnienie. Zatem zorganizowanie wyjazdu integracyjnego dla pracowników powinno być jednym z priorytetów działu kadr lub HR w firmie. Od czego zacząć? Na co zwrócić uwagę, by był to owocny czas który pracownicy będą długo wspominać?

Jak zorganizować wyjazd integracyjny dla pracowników?

Po pierwsze, określamy atrakcyjną destynację, w miarę możliwości kierując się głosem większości pracowników. Na kilka tygodni przed wyjazdem warto mailowo rozesłać ankietę z propozycjami miejsc. Ważne, by miejsce było ciekawe pod względem turystycznym, aby w drugi dzień wyjazdu bez problemu zorganizować dla grupy wycieczkę. Zawsze świetnie sprawdzają się europejskie stolice, warto tutaj zaznaczyć, że autokar na wynajem dla grupy powinien być jak najbardziej wygodny. Długa podróż powinna być przecież komfortowa.

Po drugie, z dużym wyprzedzeniem warto rozeznać się właśnie w kwestii transportu. Wynajem autobusów na zorganizowane wycieczki to stosunkowo prosta sprawa, jednak im wcześniej zajmiemy się tą kwestią tym lepiej. Uda nam się wtedy skontaktować z firmą, która wynajem autokarów prowadzi dbając o najwyższy standard swojego taboru. Grupa pojedzie na wycieczkę wygodnym pojazdem, w którym będą wszelkie udogodnienia, takie jak barek, toaletowa czy telewizja.

>> Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy transportowej ComfortClass.

Po trzecie, osoba odpowiedzialna za zorganizowanie wyjazdu integracyjnego, powinna wcześniej opracować dokładny plan wycieczki. Grupa powinna zostać zapoznana z harmonogramem, w którym zaznaczone będą pory posiłków, czas wolny oraz czas zorganizowany na wspólne wycieczki.

Trzymając się powyższych wytycznych, zorganizowanie wyjazdu nawet dla sporej grupy, nie powinno być aż tak trudnym przedsięwzięciem.