Malbork to niezwykle interesujące miasto, które bez wątpienia powinno się znaleźć na naszej liście miejsc do zwiedzenia.

Największą jego atrakcją jest oczywiście średniowieczny Zamek Krzyżacki, który co roku przyciąga tysiące turystów. Nic w tym dziwnego, jest to unikatowy i nietypowy obiekt, który był areną przemian dziejowych oraz jest nadal piękny pod względem architektonicznym. Ale Malbork ma o wiele więcej do zaoferowania swoim turystom.Zamek będzie głównym punktem wycieczki, ale prócz tego możemy skorzystać z innych atrakcji turystycznych, jak również możliwości zwiedzania innych zabytków.

Pod względem przygotowania miasta dla turystów, Malbork prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Jeśli zdecydujemy się na dłuższy wyjazd, to możemy się zakwaterować w jednym ze znakomitych hoteli. Jeśli już uda nam się wybrać dobry hotel, to zostaje nam skorzystanie z oferty lokalnych restauracji, które oferują zarówno kuchnię światową, jak i potrawy regionalne. Malbork znajduje się w województwie pomorskim i jego tradycje kuchenne są bardzo ciekawe. Mamy już hotel, mamy gdzie zjeść – pozostaje zwiedzanie i inne atrakcje turystyczne.

Pod względem ilości zabytków pochodzących ze średniowiecza, Malbork jest prawdziwą perełką. Znajdują się tu zarówno piękne kościoły, jak i baszty, cmentarze, zamki, ratusz. Wszystko to jest bardzo dobrze zachowane dzięki zabiegom konserwacyjnym. Jeśli jednak będziemy już zmęczeni zwiedzaniem, to możemy skorzystać z innych rozrywek. Dzieci będą się doskonale bawić w parku linowym, czy wiosce ceramicznej, w której można zająć się wyrobem rękodzieła. Czas możemy sobie także umilić jazdą konną po lokalnych szlakach turystycznych, czy rejsem po rzece Nogat. Prócz tego w Malborku znajdziemy wiele klubów, barów, basen, lodowisko – czego dusza i ciało zapragnie. Jest to naprawdę prężnie rozwijające się miasto, które prócz Zamku Krzyżackiego ma wiele do zaoferowania. Dlatego jeśli tylko będziemy mieli okazję, wybierzmy się do Malborka by skorzystać z jego uroków.

Sprawdź hotele w Malborku tutaj: http://www.hotelewam.pl/620-malbork_hotel_dedal.html