Czasami przychodzą takie chwile w życiu każdego człowieka, że chcemy coś zmienić wokół siebie. I wystarczy tak niewielka zmiana jak pomalowanie ścian na inny kolor, żeby poczuć się we własnym mieszkaniu jak w zupełnie innym miejscu. Obecnie producenci farb proponują nam tak dobre produkty i szeroką gamę kolorów, że bez problemu możemy samodzielnie podjąć się tego zadania. Jak zatem pomalować swój pokój i tchnąć w niego nowe życie? Na początku wybierzmy oczywiście kolor i rodzaj farby.

W sklepie z materiałami remontowymi poprośmy o dobrej jakości farbę wewnętrzną. Najlepsze są farby lateksowe, które są odporne na wodę, łatwo się je nakłada i można z nich zmyć drobne zabrudzenia za pomocą wilgotnej szmatki. Jeśli nie znajdziemy gotowej farby w kolorze, który nam się marzy, zawsze możemy skorzystać z mieszalnika farb i stworzyć idealny odcień, który mamy na myśli. A cena takiej farby wcale nie jest wyższa od gotowej mieszkanki. Przed malowaniem trzeba odpowiednio zabezpieczyć wszystkie sprzęty i meble w pokoju, a także podłogę. Niezastąpiona do tego celu jest folia malarska. Wystarczy, że rozłożymy ją na meblach i sprzętach, a do podłogi przykleimy za pomocą specjalnej taśmy. Możemy też wykorzystać stare gazety, które ułożymy na podłodze. Ważne jest, aby malując ściany nie wjechać na sufit. Aby linia pomiędzy ścianami a sufitem była równa, skorzystajmy z taśmy malarskiej, którą bardzo łatwo przykleić a po malowaniu usunąć.

Teraz przystępujemy do malowania. Przydadzą nam się dobre pędzle do malowania mniejszych powierzchni oraz wałki do malowania większych ścian. Korytko na farbę pozwoli nam odsączać jej nadmiar z wałka. Drabina jest rozwiązaniem w wysokich pomieszczeniach, zawsze możemy też skorzystać wałka na trzonie. Niektóre farby wystarczy nałożyć raz, inne trzeba malować dwa razy. Usuwamy folię, taśmy i czekamy aż wszystko wyschnie. To już koniec, w ten prostu sposób mamy pięknie pomalowane ściany własnymi rękoma, a nasze wnętrze zyska zupełnie nowy styl.